Niedoczynność tarczycy oznacza zaburzenie zdrowego funkcjonowania ciała. Leczy się ją lekami, jednak przy dłuższym stosowaniu obiecująco działa także… zielona żywność. Właściwości chlorelli i właściwości młodego jęczmienia pozwalają odżywić organizm i uzupełnić składniki, których tarczyca potrzebuje do poprawnej pracy. Dowiedz się więcej!

Z czego wynika niedoczynność tarczycy?

Jedną z przyczyn niedoczynności tarczycy, poza obciążeniem patogenami lub czynnikami genetycznymi, może być niedożywienie organizmu, a więc stan, w którym ciało otrzymuje niedostateczną ilość składników odżywczych. Co ważne, zaburzenie to może iść w parze z niską wagą ciała. Jednak najczęściej, jednym z wyraźnych objawów niedoczynności tarczycy jest niemożność utrzymania bądź redukcji wagi. Niedoczynność tarczycy może się pojawić u osoby o normalnej wadze lub mającej nadwagę, ponieważ niedożywienie wynika z niepoprawnej, ubogiej diety oraz z problemów z wchłanianiem składników odżywczych, do czego w dużej mierze przyczynia się obciążenie pasożytami, grzybami, pleśniami i wirusami. Organizm wymaga wysokiej jakości białek i tłuszczów, a także witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Bez nich w ciele nie mogą zachodzić podstawowe reakcje biochemiczne. Działać nie może wtedy również tarczyca.

Chlorella i młody jęczmień – właściwości wspomagające tarczycę

Po zbadaniu krwi i stwierdzeniu przez lekarza niedoczynności tarczycy pacjent otrzymuje leki. Ich zadaniem jest uzupełnienie składników niezbędnych do poprawnej pracy tarczycy. Leki te bierze się przez długie lata, niekiedy całe życie. Warto jednak zauważyć, że sztuczne uzupełnianie niedoborów w organizmie działa powierzchownie, bez zmiany jednej z rzeczywistych przyczyn – nieprawidłowej diety. Jeśli pacjent nie zacznie odżywiać się poprawnie, nie wyeliminuje problemu.

Tutaj pojawia się zielona żywność bogata w białka, kwasy tłuszczowe Omega we właściwej proporcji i aminokwasy egzogenne, czyli takie, które muszą zostać dostarczone z zewnątrz – najlepiej wraz z pożywieniem – ponieważ organizm nie produkuje ich samodzielnie. Właściwości chlorelli wynikają m.in. z zawartości białka sięgającej aż 60%, a właściwości młodego jęczmienia – 30%. Dalej chlorella i młody jęczmień pomagają na niedoczynność tarczycy z uwagi na bycie źródłem fenyloalaniny i tyrozyny, a to właśnie ich potrzebuje tarczyca. Zielona żywność Green Ways przetwarzana jest w niskiej temperaturze, co pozwala zachować enzymy.

Młody jęczmień, chlorella – na co pomaga zielona żywność?

Chlorella i młody jęczmień Green Ways pomagają odżywić organizm i uzupełniają składniki, których potrzebuje tarczyca. Poza wymienionymi wyżej są to kwasy Omega-3 i Omega-6, selen, magnez, żelazo, witaminy z grupy B. Co istotne, zielona żywność działa zbawiennie na mikrobiom i poprawia trawienie. Ma to ogromne znaczenie, jako że wyłącznie zdrowo funkcjonujące jelita są w stanie przyjmować mikroelementy. Jeśli trawienie jest zaburzone, zwykłe suplementy nie pomogą – mikroskładniki przejdą przez jelita niezauważone.

Na co jeszcze pomagają młody jęczmień i chlorella? Wspierają pracę wątroby, czyli proces detoksykacji organizmu i przekształcania hormonu T4 w czynny T3. Wspomagają pracę nadnerczy, a więc produkcję hormonów (w tym takich, które przekładają się na funkcjonowanie tarczycy, np. kortyzolu). Zmniejszają obciążenie organizmu metalami ciężkimi.

Wysokiej jakości zielona żywność Green Ways daje realną szansę na unormowanie pracy tarczycy. Dzięki niej z czasem można ograniczyć, a nawet zaprzestać brania leków. Uwaga jednak! Nie należy zmieniać dawki leków bez konsultacji z lekarzem i dowodów na poprawę w postaci wyników badań.