młody jęczmień w proszku

Na rynku  dostępnych jest wiele produktów oznaczonych jako młody jęczmień w różnym przedziale cenowym i w szerokiej gamie opakowań.

Czy zatem Jęczmień Green Ways czymś się różni? Czy może to kolejny modny produkt z półki sklepowej?

Dlaczego młody jęczmień Green Ways jest inny?

Na początku należy doprecyzować czym dokładnie jest młody jęczmień Green Ways.

Jest on odparowanym, enzymatycznie żywym sokiem z liści młodego jęczmienia. Nie jest wysuszonym i  zmielonym siankiem z trawy jęczmiennej, jak większość produktów sklepowych.  Nie zawiera żadnych ostrych frakcji i jest lekko strawny.

Co wynika z tej pierwszej różnicy? Baaardzo wiele.

Chyba każdy z nas trzymał w dłoni źdźbło trawy. Przesuwając palcami po jego powierzchni w jedną stronę, robimy to z łatwością. W drugą stronę, wyczuwalne już są mikrozadziorki zahaczające o skórę. Te zadziorki nie znikają po wysuszeniu. Jeśli pijemy wymieszaną z wodą zmieloną, wysuszoną trawę jęczmienną, to właśnie przez obecność tych haczących mini wypustek, taki napój przy dłuższym stosowaniu może podrażnić nasze jelita.

Ponadto nasz układ trawienny nie przypomina tego u przeżuwaczy czyli krów , kóz czy owiec. Nie mamy kilku żołądków umożliwiających strawienie nam błonnika zawartego w trawie. Zatem nie jesteśmy w stanie odnieść pełnej korzyści ze spożywania takiego pokarmu.

Odparowany, enzymatycznie żywy sokiem z liści młodego jęczmienia Green Ways jest wolny od tych wad- jest łagodny dla naszych jelit, a wszystkie jego składniki są doskonale przyswajalne dla organizmu ludzkiego – dla dzieci i dla dorosłych.

Droga od ziarna do zielonego pyłku w opakowaniach

Wszystko zaczyna się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Utah, dziesiątki kilometrów od zakładów przemysłowych, które mogłyby zanieczyścić wodę lub powietrze.

Na hektarach wyschniętych  jezior pochodzenia wulkanicznego, na tamtejszej glebie bogatej w minerały i składniki odżywcze, nawadnianej wodą z pobliskich gór wysiewany jest jęczmień. Na polach nie stosuje się nawozów sztucznych, ani innych środków w jakikolwiek sposób modyfikowanych genetycznie, oraz herbicydów.

Po około 7 tygodniach , gdy liście są najbardziej soczyste i osiągają wysokość 25-30cm, są koszone o świcie, gdy jest niższa temperatura, aby uniknąć wysychania ściętego jęczmienia.

Następnie liście są przewożone do wielkich wyciskarek wolnoobrotowych, gdzie świeżo pozyskany sok jest od razu odparowywany w temperaturze zaledwie 31 stopni Celsjusza, co gwarantuje pełną aktywność biologiczną wszystkich jego składników. Cały proces od ścięcia do wysuszenia zajmuje zaledwie ok. 45minut.

Powstały zielony cenny proszek jest pakowany próżniowo do specjalnych 10kg worków foliowych    i przewożony do portów, skąd statkami płynie do Europy. 

Cały proces produkcji przechodzi wielokrotną kontrolę jakości zgodną z wymogami HACCP, a każda partia jest poddawana dokładnej analizie mikrobiologicznej oraz na obecność metali ciężkich i ewentualnych toksyn. Tylko jęczmień, który przeszedł pomyślnie te etapy jest dopuszczany do sprzedaży.

Czy młody jęczmień Green Ways zawiera gluten?

Nie, ponieważ zbierana jest trawa (z której wyciskany jest sok), a nie kłosy lub ziarna. Zatem jęczmień Green Ways jest naturalnie bezglutenowy.

A co ma w swoim składzie i jak działa?

Młody jęczmień Green Ways jest jednym z najbardziej całościowych produktów zasadotwórczych. 

Zawiera w wysokim stężeniu:  beta karoten, witaminę C, E B1, B2, B3, B6, biotynę, kwas foliowy, kwas pantotenowy, cholinę. Witaminy te aktywują enzymy, które zapobiegają chorobom i stanom patologicznym w organizmie.

Jęczmień Green Ways jest silnym antyoksydantem dzięki obecności nadtlenku dysmutazy (SOD). Enzym ten powstrzymuje kancerogenne działanie wielu substancji, oraz ma duży wpływ na spowolnienie procesów starzenia wewnątrzkomórkowego, sprzyjając naszej długowieczności.

Ponadto w jęczmieniu Green Ways znajdziemy chlorofil (wspierający wszelkie procesy gojenia) oraz doskonale trawione białka, stanowiące 45% masy zielonego proszku.

Jak stosować Jęczmień Green Ways?

Najczęściej w dwóch dawkach (najlepiej na czczo lub między posiłkami, w odstępie minimum 1 godziny od ew. leków) po:

-lekko czubatej łyżeczce rozpuszczonej w szklance letniej wody (jęczmień w proszku), lub
-15 tabletek (jęczmień w tabletkach)

Dla małych dzieci połowa dawki.

Osoby chore, wyczerpane, starsze lub narażone na intensywny wysiłek fizyczny mogą dawkę nawet podwoić.

Pić codziennie jako element zdrowej komplementarnej diety lub jako jeden z głównych napojów organicznych podczas wszelkich kuracji oczyszczających i wzmacniających.

Bibliografia:

  1. „Katalog produktów” Green Ways International
  2. „Standardy jakości 2019” Green Ways International

Czytaj również:
zielona żywność Green Ways
chlorella pyrenoidosa Green Ways

Aby kupić akcesoria Green Ways przejdź do sklepu

Skontaktuj się z NATURIANĄ pn-pt 9-18,
tel 510-126-927, mail: naturiana8@gmail.com

Zakup zielonej żywnosci Green Ways jest możliwy również po zarejestrowaniu się w Green Ways z indywidualnego linka do zakupu zielonej żywności, otrzymanego z NATURIANY w wyniku zgłoszenia mailowego/telefonicznego (rejestracja daje możliwość zakupu chlorelli i jęczmienia Green Ways w cenach o ok 27% niższych niż w przypadku zamawiania pojedynczych produktów; warunkiem uzyskania niższej ceny jest zamawianie jako zarejestrowany klient zestawu 4 opakowań produktów– chlorelli lub jęczmienia w dowolnej konfiguracji , tzn np 2 chlorelle i 2 jęczmienie, 4 chlorelle lub jęczmienie, 1 chlorella/jęczmień i 3 jęczmienie/chlorelle; zamówienia na takie zestawy mogą być składane dowolnie często, nie muszą być co miesiąc; nie ma wtedy kosztów wysyłki)