Co to jest wibroterapia Vitberg?

Wibroterapia jest potwierdzoną naukowo metodą opracowana przez firmę Vitberg z Nowego Sącza na początku lat 2000 i  dalej rozwijaną we współpracy z uczelniami wyższymi.

Wibroterapia działa wspomagająco w m.in.  terapiach przeciwbólowych, problemach krążeniowych, zaburzeniach czucia, czy drenażu limfatycznym.

Zabiegi polegają na stymulacji pracy mięśni poszczególnych grup mięśni poprzez wibrujące moduły Vitberg. Na działanie wibracji można wystawić całe ciało albo skoncentrować się na określonej jego części. Zabiegi odbywają się najczęściej w pozycji leżącej lub siedzącej.

Wibroterapia wspiera organizm na wiele sposobów: usprawnia perystaltykę jelit oraz krążenie limfatyczne , pomaga w leczeniu problemów urologicznych i ginekologicznych. Może spowodować nasilenie procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc odchudzanie.

Drgania modułów Vitberg poprawiają krążenie w nogach, ułatwiają odprężenie organizmu, uspokajają, a także wspomagają przepływ limfy i krwi, co wykorzystywane jest w profilaktyce miażdżycy oraz zawału serca.

Wibrujące moduły Vitberg, mające status urządzenia medycznego, często są mylone z tanimi imitacjami, które nie emitują częstotliwości o odpowiedniej amplitudzie i częstotliwości.

Vitberg wibroterapia – skutki, zalety

Główne zalety wibroterapii to:

– Działanie potwierdzone przez naukowców i praktyków

– Efekty odczuwalne najczęściej już od 1 zabiegu

– Długotrwałe efekty dzięki systematycznemu korzystaniu

Wibroterapia a łagodzenie bólu

Najważniejsze działania wibroterapii to:

1. Łagodzi ból poprzez kilka mechanizmów: stymuluje powierzchniowe i głęboko zlokalizowane receptory bólowe, długotrwale podnosząc próg bólu; usprawnia krążenie krwi i limfy; sprzyja łagodzeniu stanów zapalnych i poprawia gęstość mineralną kości.

Ponadto drgania terapeutyczne rozluźniają mięśnie i zwalczają ich nadmierne napięcie oraz wzmacniają mięśnie, np. przykręgosłupowe, co jest szczególnie ważne w przypadku zmian zwyrodnieniowych.

Wibroterapia może być bardzo wartościowym dopełnieniem terapii skierowanej przeciw bólowi chronicznemu, szczególnie może być bardzo dobrym przygotowaniem do ćwiczeń fizycznych, do których trudno podejść, odczuwając ból, a które są tak ważne w rehabilitacji po kontuzjach, czy w poprawie codzienności seniorów lub osób z nadwagą. Polecana m.in przy rwie kulszowej, zmianach zwyrodnieniowych wszystkich odcinków kręgosłupa, napięciach mięśniowych w odcinku szyjnym i barkach.

Wibroterapia a poprawa funkcji sercowo-naczyniowych

2. Poprawia funkcje sercowo-naczyniowe dzięki stymulowaniu rozszerzania naczyń krwionośnych i wzrostu przepływu krwi, czyli zwiększa przepływ krwi, a co za tym idzie – sprzyja lepszemu natlenieniu tkanek. Wiąże się to z pobudzaniem przez wibracje śródbłonka naczyń krwionośnych do wydzielania tlenku azotu, powodującego rozluźnianie mięśni gładkich otaczających śródbłonek naczyń.

Wibroterapia kardiologiczna polecana jest profilaktycznie osobom narażonym na problemy sercowo-naczyniowe związane ze zmniejszoną aktywnością fizyczną, otyłością, nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca. Wibroterapię kardiologiczną poleca się też osobom po zawale serca, ale po ustabilizowaniu choroby i w konsultacji z kardiologiem.

Wibroterapia a terapia otyłości i nadwagi

3. Wibroterapia jest skuteczna w walce z otyłością i nadwagą. Poprawia lipidogram i promuje utratę nadmiernej wagi, co sprawia, że w połączeniu z odpowiednią dietą można oczekiwać rewelacyjnych rezultatów.

Wibroterapia, działając jako bierny zamiennik aktywności fizycznej, podnosi metabolizm i poprawia gospodarkę tłuszczową.

Polecana jest osobom z nadwagą i otyłością, szczególnie tym, którym ciężko wytrwać w stosowaniu odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, w tym osobom starszym, które powinny poważnie rozważyć zabiegi wibroterapii, jako dopełnienie ich programu odchudzania.

Wibroterapia a poprawa kondycji w sporcie i rehabilitacji

4. Wibroterapia poprawia osiągi sportowe i regeneruje. Wibracje o odpowiednich parametrach zwiększają wartość treningu sportowego oraz, podawane w czasie powysiłkowego odpoczynku, obniżają zmęczenie i przyspieszają regenerację.

Wibroterapia wspomaga trening sportowy, fizjoterapię i odnowę biologiczną. Polecana jest zawodowym sportowcom, amatorom, ale również osobom osłabionym po chorobie, a pragnącym wrócić do wysokiej formy sportowej; także ludziom z utrudnionym dostępem do prowadzenia ćwiczeń aktywnych.

Pojedynczy zabieg trwa pół godziny. Zalecane jest korzystanie z dwóch zabiegów jeden po drugim na dwie różne części ciała w cyklu 10 codziennych zabiegów.

Poznaj też inne zabiegi medycyny naturalnej dostępne w gabinecie Naturiana:

●       hirudoterapię – leczenie pijawkami,

●       stawianie baniek,

●       larwoterapię.