Krzem organiczny

Krzem jest pierwiastkiem, który występuje niemal w każdym narządzie w naszym ciele ale szczególnie w mięśniach, chrząstkach, wiązadłach, ścięgnach, torebkach stawowych oraz w krwi i limfie. Ponadto krzem umożliwia prawidłowy przepływ informacji pomiędzy mózgiem, a resztą ciała, oraz między poszczególnymi układami, narządami i komórkami.

Jest również składnikiem ludzkiej elastyny, kolagenu i struktury proteoglikanów. Jest odpowiedzialny za lokowanie wapnia oraz magnezu i bierze udział w syntezie białek.

Około 70 innych pierwiastków nie jest przyswajanych, a około 90 reakcji biochemicznych nie dochodzi do skutku lub są zaburzone, gdy brakuje krzemu.

Zawartość krzemu w naszym organizmie zmniejsza się z wiekiem, zwłaszcza po 40 roku życia. Większa ilość krzemu jest zauważalna w miejscach regeneracji, naprawy i tworzenia nowych komórek. Nie ma go tam, gdzie tkanki i komórki umierają- dlatego nazywany jest pierwiastkiem życia.

Brak krzemu może wpływać m.in. na:

  • Problemy naczyniowe
  • Problemy ze stawami i chrząstkami
  • Zmniejszoną odporność organizmu
  • Pogorszenie samopoczucia
  • Osłabienie stanu skóry, włosów i paznokci
  • Przyspieszenie rozwoju osteoporozy

W obecnych czasach niedobór krzemu jest dość powszechny, ponieważ brakuje go w nadmiernie eksploatowanych glebach, a związku z tym w warzywach i owocach. Przyczyną może być również zaburzone wchłanianie z przewodu pokarmowego lub nadmierne zużycie tego pierwiastka np. z powodu obciążeń pasożytniczych.

Z tego powodu okresowa suplementacja krzemem organicznym o wysokim stężeniu wydaje się być nieodzownym elementem utrzymania zdrowia i profilaktyki wielu schorzeń. Aby kupić oryginalny szwajcarski krzem organiczny o jednym z najwyższych udokumentowanych stężeń i wysokiej przyswajalności przejdź do sklepu

Skontaktuj się z NATURIANĄ pn-pt 9-18,
tel 510-126-927, mail: naturiana8@gmail.com