Wiedziałeś o tym, że zieloną żywność można podawać nie tylko ludziom, ale także zwierzętom? Sprawdź, jakie wartości ma green food dla zwierząt. Przeczytaj, dlaczego młody jęczmień dla koni to idealne pożywienie na poprawę samopoczucia i wyglądu wierzchowców, a chlorella dla psa czy kota przysłuży się zdrowiu domowych pupili. Zapraszamy!

Młody jęczmień dla kur, ale nie tylko

Mogłoby się zdawać, że zielona żywność – chlorella czy młody jęczmień – to przekąska co najwyżej dla rybek i ptaków hodowlanych. I rzeczywiście, po zajrzeniu w skład pokarmu dla rybek akwariowych znajdziemy tam chlorellę. Jęczmień dla kur i jęczmień dla gołębi hodowlanych także sprawdzają się doskonale. A jednak oba rodzaje green food można podawać także innym zwierzętom gospodarskim oraz pupilom domowym. Na zielonej żywności skorzystają psy, koty, konie, gryzonie, papugi, żółwie mieszkające w terrariach.

Młody jęczmień dla królików domowych i innych zwierząt – zalety

Zielona żywność podawana zwierzętom, chociażby młody jęczmień dla kota, pozwala uzupełnić niedobory składników odżywczych, które powstają z uwagi na przemysłowe przetwórstwo karm. Chlorella i młody jęczmień dla królików, świnek morskich czy chomików zapewniają małym futrzakom energię i poprawiają ich kondycję. Chlorella dla psa i kota przekłada się na pełnię zdrowia i sił, miękką i błyszczącą sierść. Dodatkowo chlorella dla kota i psa redukuje kamień nazębny i przykry zapach z pyszczka.

Warto wiedzieć, że chlorella i młody jęczmień dla kur poprawiają jakość znoszonych jajek. Z kolei pszczoły dzięki spożywaniu zielonej żywności produkują więcej wartościowego miodu. Chlorella i młody jęczmień dla koni czy pupili domowych biorą udział w dochodzeniu do zdrowia w przypadku choroby lub urazu oraz w sytuacjach zatrucia organizmu.

Chlorella dla kota, młody jęczmień dla koni – dawkowanie

Przed podaniem zwierzęciu zielonej żywności, zwłaszcza jeśli jest to gatunek niewymieniony w niniejszym artykule, należy skonsultować się z weterynarzem prowadzącym zwierzę. Alternatywą jest skontaktowanie się z doradcą green food Green Ways, który ma doświadczenie w hodowli i pielęgnacji zwierząt przy użyciu chlorelli i młodego jęczmienia.

Najczęściej profilaktycznie chlorella dla psa i kota podawana jest w jednej tabletce na kilogram wagi. W ramach leczenia stosuje się nawet dwie tabletki lub więcej. Z kolei młody jęczmień dla kota i psa podaje się w ilości od pół łyżeczki dziennie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, porcję można zwiększyć z czasem. Natomiast chlorella i młody jęczmień dla koni podawane są w dawkach adekwatnych do tych spożywanych przez dorosłych ludzi.

Czy chlorella dla psa lub młody jęczmień dla kota mogą zaszkodzić?

Aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom gospodarskim lub pupilom domowym, podając im zieloną żywność, należy zapamiętać kilka zasad:

  1. Młody jęczmień dla psa nie może zawierać ksylitolu (cukru brzozowego).
  2. Jeśli zwierzę odmawia przyjmowania zielonej żywności – jednego z rodzajów lub w ogóle – nie należy podawać produktów na siłę,
  3. Stosowanie green food w trakcie leczenia lekami podawanymi do pyska musi zostać dobrze rozplanowane. Podanie chlorelli dla psa lub innego zwierzaka powinna dzielić co najmniej godzina od podania leku zapisanego przez weterynarza.