Nigdy w historii człowieka nie było tyle dostępnej żywności, ile jest dziś – sklepy są przepełnione od wiosny do zimy. Nigdy też nie było tylu chorób związanych z odżywianiem.

Pięknie wyglądające produkty o nieadekwatnej wartości spożywane są przez miliony ludzi przez długie lata. Niestety konsumenci o niewielkiej świadomości żywieniowej nie potrafią obronić się przed chwytami marketingowymi, pięknymi opakowaniami i promowanymi trendami żywieniowymi. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, próbując zadbać o najpotrzebniejsze substancje odżywcze dla organizmu. Dlatego warto rozważyć wprowadzenie do swojej diety algi słodkowodnej- chlorelli, która poza ogromnymi właściwościami usuwania toksyn i metali ciężkich z organizmu, jest naturalną kopalnią witamin i mikroelementów.

Algi a inne produkty spożywcze

Warto wiedzieć, że:

  • Algi są bogatsze w minerały niż rośliny lądowe.
  • Chlorella zawiera więcej witaminy B12 niż wątroba wołowa.
  • Chlorella zawiera także aż 50 razy więcej chlorofilu niż lucerna. (Stąd też nazwa chlorella, która wskazuje na najbogatsze źródło chlorofilu).
  • Aż 60% chlorelli stanowi białko, podczas gdy w soi jest go zaledwie 30%.
  • Białko chlorelli zawiera 19 aminokwasów – wszystkie są niezbędne i równorzędne ze zwierzęcymi. Jedynie metioniny zawiera mniej.
  • Chlorella zawiera niespotykany w reszcie przyrody czynnik Chlorella Growth Factor – odbudowujący florę bakteryjną oraz powodujący wzrost komórek czterokrotnie szybciej.
  • Chlorella zawiera 20 razy więcej żelaza niż szpinak. Dzięki niemu, witaminom z grupy B i C oraz chlorofilowi skutecznie walczy z niedokrwistością.
  • Chlorella wygrywa także ilością wapnia. Ma go 11 razy więcej niż mleko krowie!

 Co warto wiedzieć o właściwościach chlorelli?

Minerały i witaminy zawarte w chlorelli występują w naturalnych kompleksach, przez są maksymalnie wykorzystywane przez organizm. Ponadto chlorella wypiera z organizmu metale ciężkie i pomaga komórkom w przyjmowaniu wody, przez co umożliwia rozcieńczanie i wypłukiwanie toksyn.

W artykule poruszona została tylko niewielka część prozdrowotnego działania wysokiej jakości chlorelli. Więcej TU. Zjadając codziennie porcję chlorelli, dodajemy sobie tyle wartości odżywczych, ile zawiera cały talerz organicznych warzyw i owoców! Ważne aby była to chlorella wysokiej jakości, pozyskiwana ze sprawdzonego źródła, kontrolowanych upraw. Wyłącznie taka, w formie tabletek lub proszku, jest dostępna w sklepie Naturiana. Jest to chlorella cenionego czeskiego producenta Green Ways. W sklepie można się zaopatrzeć również w akcesoria ułatwiające spożywanie i transport chlorelli: szejker, pudełko podróżne lub kamionkową szkatułkę.

Więcej wiedzy na temat chlorelli na blogu Naturiany: